کتابخانه بیمارستان شهدا

دانشگاه علوم پزشکی قم

  • 1400/09/30 - 12:06
  • 58
  • زمان مطالعه : 1 دقیقه

مجموعه دو جلدی «مغز کودک من» سوژه مسابقه کتابخوانی پویا شد

به گزارش لیزنا، یازدهمین دوره مسابقه کتابخوانی «پویا» با همکاری مرکز رسانه‌ای شیرازه، شبکه پویا، شبکه نهال و انتشارات مهرسا و با محوریت مجموعه کتاب « مغز کودک من» از پانزدهم دی‌ماه ۱۴۰۰ شروع به‌کار می‌کند.

 مغز ارزشمندترین هدیه الهی به انسان است. به گونه‌ای که تکامل و رشد کودک در سیر زمان، به میزان زیادی با تحول مغز او مرتبط است. نقش طلایی مادر و اطرافیان در دوران بارداری و سال نخست بعد از تولد، در تکامل مغز کودک انکارناپذیر است.

کتاب «مغز کودک من؛ از بارداری تا یک سالگی» جلد اول از مجموعه‌ای است که مسیر رشد مغز کودک شما را از قبل از تولد تا بلوغ بررسی می نماید. این کتاب به صورت اختصاصی قصد دارد به تحولات مغزی نوزاد از دوران جنینی تا پایان 12ماهگی بپردازد. در بخش اول کتاب «مغز کودک من»، تحول مغز در دوران جنینی و وظایف مادر در این دوران، شرح داده شده است. همچنین تأثیر عواملی مانند استرس مادر، نوع رژیم غذایی او و مصرف سیگار در جنین نیز بررسی شدند. سپس در بخش دوم، به تکامل مغز نوزاد و شکل‌گیری توانایی‌های او تا یک سالگی اشاره شده، پیشنهادهایی برای بهینه کردن رشد مغز نوزاد به والدین ارائه شده است. در بخش آخر این کتاب نیز بیماری‌هایی معرفی شدند که ممکن است رشد مغز کودک را دچار چالش نمایند.

کتاب «مغز کودک من؛ از یک سالگی تا چهار سالگی» جلد دوم از همین مجموعه است که تلاش می‌کند با زبانی ساده، والدین را با پیچیدگی‌ها و شگفتی‌های مغز کودک آشنا کرده و راهکارهایی را ارائه کرده تا والدین رفتارهای خودشان را متناسب با آن‌ها تنظیم کنند.

 جوایز این دوره از پویش پویا، ۱۰۰ میلیون ریال جوایز نقدی خواهد بود که با قرعه‌کشی به برگزیدگان اهدا خواهد شد.

 علاقه‌مندان برای تهیه کتاب و سؤالات مسابقه می‌توانند عدد ۳ را به ۵۰۰۰۵۴۶۰ ارسال کرده، یا با مراجعه به کتاب‌فروشی‌های سراسر کشور آن را تهیه کنند.

  • گروه خبری :
  • کد خبر : 49128
کلمات کلیدی

نظرات

0 نظر برای این مطلب وجود دارد

نظر دهید